VJ0402Y102JXAAC
Part No
VJ0402Y102JXAAC
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V