VJ0603A222FXJCW1BC
Part No
VJ0603A222FXJCW1BC
Description
CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 0603
Applications :
General Purpose
Capacitance :
2200 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
16V