SVX30KM1P4B
Part No
SVX30KM1P4B
Manufacturer
Tripp Lite
Description
SMARTONLINE SVX SERIES 30KVA 400
Manufacturer :
Tripp Lite
Product Category :
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
AC Outlets :
Applications :
General Purpose, Industrial Control
Approval Agency :
CE
Backup Time - Max Load :
13 minutes
Cord Length :
Form :
Tower
Input Connector :
Hardwired
Media Lines Protected :
Output Connector :
Hardwired
Power - Rated :
30kVA / 30kW
Product Status :
Obsolete
Type :
Online (Double Conversion)
Voltage - Input :
220V, 230V, 240V (3-Phase)
Voltage - Output :
220V, 230V, 240V (3-Phase)