UPS-STL12-50-600
Part No
UPS-STL12-50-600
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
Description
UPSPRO 600W 600VA, 12VDC 20A UNR
Manufacturer :
Tycon Systems, Inc.
Product Category :
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
AC Outlets :
Applications :
General Purpose, Industrial Control
Approval Agency :
CE, UL
Backup Time - Max Load :
Cord Length :
Form :
Chassis Mount
Input Connector :
Media Lines Protected :
Output Connector :
Power - Rated :
600W
Product Status :
Obsolete
Type :
Standby (No Regulation)
Voltage - Input :
120VAC, 240VAC
Voltage - Output :
12V