UPS-ST12-200
Part No
UPS-ST12-200
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
Description
UPSPRO 120W 2400VA, 12VDC REGULA
Manufacturer :
Tycon Systems, Inc.
Product Category :
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
AC Outlets :
Applications :
General Purpose, Industrial Control
Approval Agency :
Backup Time - Max Load :
Cord Length :
Form :
Chassis Mount
Input Connector :
Media Lines Protected :
Output Connector :
Power - Rated :
120W
Product Status :
Obsolete
Type :
Standby (No Regulation)
Voltage - Input :
120VAC, 240VAC
Voltage - Output :
12V