VJ0603D101JXCAJ
Part No
VJ0603D101JXCAJ
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0603
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
100 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V