VJ1206Y104KXCAT
Part No
VJ1206Y104KXCAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.1 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V