251R15S150GV4E
Part No
251R15S150GV4E
Description
CAP CER 15PF 250V NP0 0805
Capacitance :
15 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V