VFDB4185
Part No
VFDB4185
Manufacturer
Delta Electronics
Description
BRAKE UNIT 185KW 460 V
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Accessories
Accessory Type :
Brake Unit
For Use With/Related Products :
VFDB Series
Product Status :
Active
Specifications :
460V, 185kW
Usage :
Datasheets
VFDB4185
Purchasing Process
1. Purchase
2. Payment Methods
3. RFQ (Request for Quotation)
4. Order Confirmation & Important Notice
5. Delivery Time
· DHL Express: 5-7 business days delivery (Ideal for urgent orders and international shipments)
· DHL eCommerce: 5-7 business days delivery (Cost-effective cross-border shipping solution)
· FedEx International: 5-7 business days delivery (Reliable global logistics network)
Professional Packaging Process
Step 1: Products
Step 2: Verify Order Against Actual Parts
Step 3: Anti-static Bags
Step 4: Packaging Boxes
Step 5: Inspect Packaging & Shipping Marks
Comprehensive inspection of inner packaging, outer packaging, and shipping marks:
· Integrity and sealing of inner packaging
· Compression resistance and protective quality of outer packaging
· Clear and accurate shipping marks (including fragile, anti-static, and other special indicators)
Step 6: Shipping
About Aplus Components
Core Services
· Electronic Component Distribution: Full-range electronic component supply
· PCB Manufacturing: From prototyping to mass production
· Industrial Control Integration: Customized industrial control solutions
· Optical Modules: High-speed communication optical modules
Industry Solutions
Manufacturer related products
    AC 220V HEATER 500W
    DC 48V HEATER 1000W (RACK-MOUNT
    CABINET HEAT EXCHANGER
    CABINET HEATER
    AC 220V HEATER 1000W