12LF-17PT-53
Part No
12LF-17PT-53
Stock
9
Accuracy :
±80µm
Duty Cycle :
50%
Load Force (Dynamic) :
7.64lbf (34.0N)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Speed :
3.64 in/s (92.4 mm/s)
Voltage - Rated :
12VDC
Datasheets
12LF-17PT-53
Manufacturer related products
    BRACKET(27MM STRK, VERTICAL)
    BRACKET(27MM STRK, FLAT)