TMCM-1230-TMCL
Part No
TMCM-1230-TMCL
Manufacturer
TRINAMIC Motion Control GmbH
Description
STEPPER DRIVER 5A 10-30V
Stock
5
Manufacturer :
TRINAMIC Motion Control GmbH
Product Category :
Motor Driver Boards, Modules
Control / Drive Type :
Stepper, Bipolar
Current - Output :
5A
Features :
For Use With/Related Products :
Interface :
RS-485, Step / Direction
Motor Type :
Stepper
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Motors :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Type :
Board
Voltage - Load :
10 ~ 30V
Voltage - Supply :
5VDC
Wattage - Load :
Datasheets
TMCM-1230-TMCL
Purchasing Process
1. Purchase
2. Payment Methods
3. RFQ (Request for Quotation)
4. Order Confirmation & Important Notice
5. Delivery Time
· DHL Express: 5-7 business days delivery (Ideal for urgent orders and international shipments)
· DHL eCommerce: 5-7 business days delivery (Cost-effective cross-border shipping solution)
· FedEx International: 5-7 business days delivery (Reliable global logistics network)
Professional Packaging Process
Step 1: Products
Step 2: Verify Order Against Actual Parts
Step 3: Anti-static Bags
Step 4: Packaging Boxes
Step 5: Inspect Packaging & Shipping Marks
Comprehensive inspection of inner packaging, outer packaging, and shipping marks:
· Integrity and sealing of inner packaging
· Compression resistance and protective quality of outer packaging
· Clear and accurate shipping marks (including fragile, anti-static, and other special indicators)
Step 6: Shipping
About Aplus Components
Core Services
· Electronic Component Distribution: Full-range electronic component supply
· PCB Manufacturing: From prototyping to mass production
· Industrial Control Integration: Customized industrial control solutions
· Optical Modules: High-speed communication optical modules
Industry Solutions
Manufacturer related products
    CABLE JST PHR-04 AWG 24, LENGTH
    CABLE JST PHR-06 AWG 24, LENGTH
    CABLE JST PHR-08 AWG 24, LENGTH
    CABLE JST PHR-10 AWG 24, LENGTH
    CABLE JST EHR-06 AWG 24, LENGTH
Catalog related products
  • Omron Automation
    SERVO DRIVER 9.4A 230V LOAD
    STEPPER DRIVER 0.7A 9-28V LOAD
    STEPPER DRIVER 2.8A 24V
    STEPPER DRIVER 2.8A 10-30V LOAD
  • Delta Electronics
    VFD-MS300,, 1/2HP 0.4KW 230V 2.8
  • Delta Electronics
    VFD-EL, 2HP 230V, MICRO DRIVE
    STEPPER DRIVER 1.1A 7-34V LOAD
    STEPPER DRIVER 3A 10-52.5V LOAD
  • Phoenix Contact
    MOTOR STARTER REV 2.4A 42-550V
  • SparkFun
    STEPPER DRIVER 0.75A 30V LOAD