0603J0500103KXT
Part No
0603J0500103KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10000 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V