500X07W222MV4T
Part No
500X07W222MV4T
Manufacturer
Johanson Dielectrics, Inc.
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
2200 pF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (X2Y)
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V