R88M-K10030H
Part No
R88M-K10030H
Manufacturer
Omron Automation
Description
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
Stock
1
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Motors - AC, DC
Encoder Type :
Incremental
Features :
Function :
Servomotor
Gear Reduction Ratio :
Motor Type :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
100W
Product Status :
Active
RPM :
3000 RPM
Termination Style :
Connector
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
134.5 / 950
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
45.32 / 320
Type :
AC Motor
Voltage - Rated :
230VAC