R88M-K90010F-S2
Part No
R88M-K90010F-S2
Description
SERVOMOTOR 1000 RPM 400V
Stock
1
Encoder Type :
Incremental
Features :
Key
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
900W
RPM :
1000 RPM
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
2733 / 19300
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
1216 / 8590
Voltage - Rated :
400VAC