M9RX40G4L
Part No
M9RX40G4L
Manufacturer
Panasonic
Description
STANDARD MOTOR 1525 RPM 100V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Motors - AC, DC
Diameter - Shaft :
Encoder Type :
Features :
Function :
Standard
Gear Reduction Ratio :
Motor Type :
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Power - Rated :
40W
Product Status :
Active
RPM :
1525 RPM
Termination Style :
Wire Leads
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
35.4 / 250
Type :
AC Motor
Voltage - Rated :
100VAC