M91Z90GD4L
Part No
M91Z90GD4L
Manufacturer
Panasonic
Description
MOTOR INDUCT 90MM 100V 90W
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Motors - AC, DC
Diameter - Shaft :
Encoder Type :
Features :
Function :
Standard
Gear Reduction Ratio :
Motor Type :
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Power - Rated :
90W
Product Status :
Active
RPM :
1200 RPM
Termination Style :
Wire Leads
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
76.47 / 540
Type :
AC Motor
Voltage - Rated :
100VAC