M9RZ60GB4DGA
Part No
M9RZ60GB4DGA
Manufacturer
Panasonic
Description
MOTOR INDUCT 90MM 100V 60W
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Motors - AC, DC
Diameter - Shaft :
Encoder Type :
Features :
Function :
Standard
Gear Reduction Ratio :
Motor Type :
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Power - Rated :
60W
Product Status :
Active
RPM :
1650 RPM
Termination Style :
Wire Leads
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
49.57 / 350
Type :
AC Motor
Voltage - Rated :
110, 115VAC