MOT-I-81445-SG37
Part No
MOT-I-81445-SG37
Manufacturer
ISL Products International
Description
37MM SPUR GEAR MOTOR - BRUSHED,
Manufacturer :
ISL Products International
Product Category :
Motors - AC, DC
Encoder Type :
Features :
Function :
Gearmotor
Gear Reduction Ratio :
70
Motor Type :
Brushed
Operating Temperature :
Power - Rated :
11W
Product Status :
Active
RPM :
76 RPM
Termination Style :
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
328.85 / 2322.21
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
Type :
DC Motor
Voltage - Rated :
12VDC