R7M-A10030-B
Part No
R7M-A10030-B
Manufacturer
Omron Automation
Description
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Motors - AC, DC
Encoder Type :
Incremental
Features :
Brake
Function :
Servomotor
Gear Reduction Ratio :
Motor Type :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
100W
Product Status :
Obsolete
RPM :
3000 RPM
Termination Style :
Cable with Connector
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
135.9 / 960
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
Type :
AC Motor
Voltage - Rated :
230VAC