R88M-G1K520T-OS2
Part No
R88M-G1K520T-OS2
Description
SERVOMOTOR 2000 RPM 200V
Encoder Type :
Absolute
Features :
Key, Oil Seal
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
1.5kW
RPM :
2000 RPM
Termination Style :
Connector
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
2776 / 19600
Voltage - Rated :
200VAC