R88M-G90010T-BO
Part No
R88M-G90010T-BO
Description
SERVOMOTOR 1000 RPM 200V
Encoder Type :
Absolute
Features :
Brake, Oil Seal
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
900W
RPM :
1000 RPM
Termination Style :
Connector
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
2606 / 18400
Voltage - Rated :
200VAC