R88M-GP20030L-BS2
Part No
R88M-GP20030L-BS2
Manufacturer
Omron Automation
Description
SERVOMOTOR 3000 RPM 100V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Motors - AC, DC
Encoder Type :
Incremental
Features :
Brake, Key
Function :
Servomotor
Gear Reduction Ratio :
Motor Type :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
200W
Product Status :
Active
RPM :
3000 RPM
Termination Style :
Cable with Connector
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
254.9 / 1800
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
Type :
AC Motor
Voltage - Rated :
100VAC