R88M-K60020C-BOS2
Part No
R88M-K60020C-BOS2
Manufacturer
Omron Automation
Description
SERVOMOTOR 2000 RPM 400V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Motors - AC, DC
Encoder Type :
Absolute
Features :
Brake, Key, Oil Seal
Function :
Servomotor
Gear Reduction Ratio :
Motor Type :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
600W
Product Status :
Active
RPM :
2000 RPM
Termination Style :
Connector
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
1216 / 8590
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
Type :
AC Motor
Voltage - Rated :
400VAC