R88M-K60020F-OS2
Part No
R88M-K60020F-OS2
Description
SERVOMOTOR 2000 RPM 400V
Encoder Type :
Incremental
Features :
Key, Oil Seal
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
600W
RPM :
2000 RPM
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
1216 / 8590
Voltage - Rated :
400VAC