R88M-W5K510H-S2
Part No
R88M-W5K510H-S2
Description
SERVOMOTOR 1000 RPM 200V
Encoder Type :
Incremental
Features :
Key
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
5.5kW
RPM :
1000 RPM
Termination Style :
Connector
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
19401 / 137000
Voltage - Rated :
200VAC