R88M-W90010H-BS2
Part No
R88M-W90010H-BS2
Description
SERVOMOTOR 1000 RPM 200V
Encoder Type :
Incremental
Features :
Brake, Key
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
900W
RPM :
1000 RPM
Termination Style :
Wire Leads with Connector
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
2733 / 19300
Voltage - Rated :
200VAC