R88M-K11K015T-BS2
Part No
R88M-K11K015T-BS2
Description
SERVOMOTOR 1500 RPM 240V
Encoder Type :
Absolute
Features :
Brake, Key
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
11kW
RPM :
1500 RPM
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
24782 / 175000
Voltage - Rated :
240VAC