0805Y1000221JCT
Part No
0805Y1000221JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
220 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V