QSH5718-41-28-055
Part No
QSH5718-41-28-055
Manufacturer
TRINAMIC Motion Control GmbH
Description
STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 2V
Stock
1
Manufacturer :
TRINAMIC Motion Control GmbH
Product Category :
Stepper Motors
Accuracy :
±5%
Coil Resistance :
0.7 Ohms
Coil Type :
Bipolar
Current Rating (Amps) :
2.8 A
Features :
Flatted Shaft
NEMA Frame Size :
23
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Product Status :
Active
Step Angle :
1.8°
Steps per Revolution :
200
Termination Style :
Wire Leads
Torque - Holding (oz-in / mNm) :
77.89 / 550
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
2VDC