C0402C0G101-330JNP
Part No
C0402C0G101-330JNP
Manufacturer
Venkel LTD
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0402
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
33 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V