GMC21X7R106K16NT
Part No
GMC21X7R106K16NT
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 0805
Capacitance :
10 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V