GMC31X7R225K50NT
Part No
GMC31X7R225K50NT
Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V