GMC32CG103J50NT
Part No
GMC32CG103J50NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1210
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10000 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V