CPT-1495CI-300
Part No
CPT-1495CI-300
Manufacturer
CUI Devices
Description
BUZZER PIEZO 10V 14MM TH
Manufacturer :
CUI Devices
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
12mA
Driver Circuitry :
Transducer, Externally Driven
Duration :
Frequency :
4.25kHz
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Input Type :
Peak-Peak Signal
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
84dB @ 10V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
10 V
Voltage Range :
30V (Max)