AT-1620-TWT-12V-R
Part No
AT-1620-TWT-12V-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Description
BUZZER MAGNETIC 12V 16MM TH
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
40mA
Driver Circuitry :
Transducer, Externally Driven
Duration :
Frequency :
2.048kHz
Ingress Protection :
Input Type :
Peak-Peak Signal
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Washable
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 12V, 10cm
Technology :
Electromechanical/Magnetic
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
9 ~ 15V