LO A67K-K1M2-24-0-2-R33-Z
Part No
LO A67K-K1M2-24-0-2-R33-Z
Description
LED ORANGE CLEAR SMD R/A
Color :
Orange
Configuration :
Standard
Current - Test :
2mA
Features :
Height (Max) :
4.20mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
17.55mcd
Size / Dimension :
4.00mm L x 3.60mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.8V