LO T676-Q2T1-24-Z
Part No
LO T676-Q2T1-24-Z
Description
LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD
Color :
Orange
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
222.5mcd
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
2-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V