LB P4SG-S2U1-35-1-20-R18F-Z
Part No
LB P4SG-S2U1-35-1-20-R18F-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED POINTLED 470NM BLUE SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Blue
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
0.88mm
Lens Color :
Lens Size :
1.60mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
392mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.40mm L x 1.90mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V