LW A6SG-V2BA-JKPL-0-20-R33-ZI
Part No
LW A6SG-V2BA-JKPL-0-20-R33-ZI
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED COOL WHITE DIFFUSED SMD R/A
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
White, Cool
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
4.20mm
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
1350mcd
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
2-SMD, Boomerang
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
4.00mm L x 3.60mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V