LT P4SG-V1AB-36-1-20-R18-Z
Part No
LT P4SG-V1AB-36-1-20-R18-Z
Description
LED GREEN CLEAR SMD BOTTOM ENTRY
Color :
Green
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
0.88mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.60mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1255mcd
Mounting Type :
Surface Mount, Bottom Entry
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.40mm L x 1.90mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V