LW E6SG-AAAB-4G6I-0-30-R18-ZT-LM
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED WHITE DIFFUSED 4PLCC SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
White
Configuration :
Standard
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
1460mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V