LT E67C-U2V2-35-1-30-R18-Z-MM
Part No
LT E67C-U2V2-35-1-30-R18-Z-MM
Description
LED POWER TOPLED SMD
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Millicandela Rating :
840mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.5V