LV T64G-DBEB-25-N424-20-R33-XX
Part No
LV T64G-DBEB-25-N424-20-R33-XX
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED TRUE GREEN 2PLCC SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
3.65mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.55mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-PLCC
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
2-PLCC
Viewing Angle :
30°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.6V