LA B6SP-DBEA-24-1-140-R33-Z-XX
Part No
LA B6SP-DBEA-24-1-140-R33-Z-XX
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Amber
Configuration :
Current - Test :
140mA
Features :
Height (Max) :
3.80mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
3.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
7300mcd
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
2-SMD, Boomerang
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
4.60mm L x 4.60mm W
Supplier Device Package :
2-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V