LT MTSG-AABA-45-1-20-R18-Z-ZF
Part No
LT MTSG-AABA-45-1-20-R18-Z-ZF
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED GREEN CLEAR SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
1.40mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
Lens Style :
Oval with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1680mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.00mm L x 1.80mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V