LG T67F-R2S1-23-1-20-R18-Z-HAN
Part No
LG T67F-R2S1-23-1-20-R18-Z-HAN
Description
LED SMD
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
182mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
2-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.1V