LP A675-N1-34-0-30-R33-Z-BP
Part No
LP A675-N1-34-0-30-R33-Z-BP
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED SIDELED LP A675 SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
4.20mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
31.75mcd
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
2-SMD, Boomerang
Product Status :
Last Time Buy
Size / Dimension :
4.00mm L x 3.60mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V