CXM-27-50-80-36-AB00-F2-5
Part No
CXM-27-50-80-36-AB00-F2-5
Description
LED COB
CCT (K) :
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
3.6A
Current - Test :
1.8A
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
26.42mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
132 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
8310lm (Typ)
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
27.89mm L x 27.89mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V