CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3
Part No
CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3
Description
LED COB 8.4W 980LM 13.5MM SQ SMD
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
95
Current - Max :
530mA
Current - Test :
240mA
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
9.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
79 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
680lm (Typ)
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
13.50mm L x 13.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V